Bij veel kleine zeiljollen is het zwaard in een zwaardbehuizing ondergebracht en kan het zwaard via scharnieren tijdens het varen omlaag worden gebracht. De mate waarin het zwaard omlaag wordt gebracht heeft effect op de zeileigenschappen van de zeiljollen.
Een sleuf door de bodem van de romp zonder behuizing zou problemen opleveren. Door de behuizing kan het zwaard tot de waterlijn worden omgeven door water zonder dat de boot zinkt!
Het plaatsen van deze zwaardbehuizingen vereist veel vaardigheid, omdat zij met veel onderdelen van de romp te maken hebben (kattenrug, spanten, middendoft, het zwaard zelf en het scharnier hiervan). De behuizing moet sterk zijn, aan de bovenzijde waterpas en natuurlijk waterdicht. Het proces wordt weergegeven in het videofilmpje en ondersteund met foto's.
Het proces wordt stap voor stap gedemonstreerd in de bijgaande videofilmpjes. Het gesprek met de scheepsbouwer, in dit geval Marcus Lewis, is niet uitgeschreven en gaat over de techniek zoals hij hier ervaring in heeft opgedaan.
Deel 1
Deel 2
Benodigd Gereedschap
Benodigde Materialen